Ajax DualCurtain
Ασύρματος αμφίδρομος αισθητήρας κίνησης εξωτερικού χώρου
4 αισθητήρες PIR - αντιστάθμιση θερμοκρασίας
Κωδικός Προϊόντος AJ190
Ajax DualCurtain
Το DualCurtain ελέγχει την περίμετρο της ιδιοκτησίας σας χωρίς να δημιουργεί προβλήματα σε άτομα που βρίσκονται ήδη μέσα. Δύο ανεξάρτητα οπτικά συστήματα με στενούς τομείς προβολής και ευέλικτες ρυθμίσεις σάς επιτρέπουν να ρυθμίζετε με ακρίβεια 30 μέτρα της ζώνης ανίχνευσης, εξαιρουμένων πιθανών πηγών ψευδών συναγερμών. Το μοναδικό λογισμικό ELSA (Extended Live Signal Analysis) αντιδρά σε εισβολείς, εξαλείφοντας τριγμούς όπως φυσικές παρεμβολές και κατοικίδια.
Μηχανική Ακρίβεια
Στα πλαϊνά του ανιχνευτή υπάρχουν δύο οπτικά συστήματα με στενούς τομείς θέασης, το καθένα εξοπλισμένο με δύο αισθητήρες PIR. Χάρη στην αντιστάθμιση θερμοκρασίας, η ανίχνευση είναι πάντα ακριβής. Τα σήματα αισθητήρων αναλύονται από τον νέο ψηφιακό αλγόριθμό μας ELSA. Μόνο εάν δύο αισθητήρες του ίδιου οπτικού συστήματος καταγράφουν ταυτόχρονα την ανθρώπινη κίνηση, ο ανιχνευτής ενεργοποιεί έναν συναγερμό.
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Ajax DualCurtain
| Κατηγορία | Ηλεκτροοπτικός ανιχνευτής ασφαλείας ραδιοφωνικών καναλιών |
| Συμβατότητα | Hub Plus, Hub 2, Hub 2 Plus, ReX με OS Malevich 2.11 και πάνω |
| Τοποθέτηση | Εσωτερικού/Εξωτερικού χώρου |
| Προστασία δολιοφθοράς(tamper) | Διαθέσιμη |
| Μείωση λανθασμένων συναγερμών |
Ναι |
| Απόσταση ανίχνευσης κίνησης |
4 εως 15 μέτρα ανάλογα με τις ρυθμίσεις για κάθε οπτικό σύστημα |
| Μετάδοση συναγερμού |
Μέχρι 0,15 s |
| Πρωτόκολλο επικοινωνίας | Jeweller (868.0-868.6 MHz) |
| Εμβέλεια επικοινωνίας | Έως 1.700 μ (σε ανοιχτή περιοχή) |
| Δείκτης Προστασίας |
IP54 |
| Τροφοδοσία | 2 Μπαταρίες CR123Α 3V |
| Διάρκεια ζωής μπαταρίας |
Μέχρι 4 χρόνια |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | −25°C to +60°C |
| Υγρασία λειτουργίας |
μέχρι 95% |
| Διαστάσεις | 174 mm × 123 mm × 88 mm |
| Αισθητήρας |
4 PIR |
| Γωνίες ανίχνευσης |
Οριζόντια — 4,5° Κάθετα — Ανάλογα με τις ρυθμίσεις |
| Χρόνος για ανίχνευση κίνησης |
από 0,3 μέχρι 2m/s |
| Ευαισθησία |
3 επίπεδα προσαρμογής |
| Συνιστώμενο ύψος εγκατάστασης |
2,4 μέτρα |
| Διάρκεια Ζωής |
10 χρόνια |
| Εγγύηση | 2 Χρόνια |
| Βάρος | 615 g |
| Περιεχόμενα συσκευασίας |
Ajax DualCurtain αισθητήρας κίνησης SmartBracket πάνελ τοποθέτησης 2 Προεγκατεστημένες μπαταρίες CR123A Οδηγίες εγκατάστασης Οδηγίες χρήσης |
Ajax DualCurtain
Τιμή Λιανικής και Τιμή προσφοράς Internet θα βρείτε στο συνοπτικό τιμοκατάλογο για ασύρματους συναγερμούς Ajax εδώ
και στην σελίδα με τους τιμοκαταλόγους εδώ
Κωδικός Προϊόντος AJ190








