Δικτυακή Κάμερα Dome EasyIP 2.0+ DS-2CD2383G2-IU 2.8 HIKVISION
Δικτυακή Κάμερα Dome (τύπου turret) 8MP (4Κ) EasyIP 2.0+
Εξωτερικού χώρου - IP67 - Ευρυγώνιος σταθερός φακός 2.8mm
Υπέρυθρος φωτισμός ΕΧIR εμβέλειας ως 30m, με ενσωματωμένο μικρόφωνο
Κωδικός Προϊόντος M7426
Ενσύρματη Δικτυακή Κάμερα Dome (τύπου turret) 8MP (4Κ) EasyIP 2.0+ 2nd Generation DS-2CD2383G2-IU 2.8 HIKVISION
Περιγραφή
- Δικτυακή Κάμερα Dome (τύπου turret) 8MP (4Κ) EasyIP 2.0+ 2nd Generation
- 1/2.8″, με σταθερό ευρυγώνιο φακό 2.8mm (γωνία θέασης 107°)
- Ευαισθησία 0.005 Lux @ F1.6 (AGC ON) / 0 Lux με IR
- Υπέρυθρος φωτισμός ΕΧIR εμβέλειας ως 30m
- 120dB WDR, H.265+
- 3D DNR, HLC, BLC, ROI
- Με ενσωματωμένο μικρόφωνο
- Υποδοχή κάρτας Micro SD/SDHC/SDXC ως 256GB για τοπική καταγραφή video
- Βαθμό στεγανότητας IP67
- Λειτουργίες: motion detection 2.0 (human & vehicle) / line crossing / intrusion / face detection
- Τροφοδοσία 12 VDC ή PoE
- Κατανάλωση 6 W / 7.5 W (PoE)
- Διαστάσεις: (διάμετρος x ύψος) 127×96 mm.
- 2 Χρόνια εγγύηση
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
DS-2CD2383G2-IU 2.8 HIKVISION
| Χρήση | Εξωτερικού Χώρου |
| Τύπος κάμερας | Dome (τύπου turret) |
| Ενσύρματη | ΝΑΙ |
| Ασύρματη/Wi-Fi | ΟΧΙ |
| Αισθητήρας | 1/2.8" Progressive Scan CMOS |
| Ανάλυση | 3840 × 2160 |
| Φακός |
2.8mm |
| Γωνία Θέασης | 107° |
| Ευαισθησία | 0.005 Lux @ F1.6 (AGC ON) / 0 Lux με IR |
| Εμβέλεια φωτισμού IR | 30m |
| WDR | 120 dB |
| Υποδοχή Κάρτας μνήμης | Micro SD/SDHC/SDXC ως 256GB για τοπική καταγραφή video |
| VCA Analytics | ΟΧΙ |
| Πρωτόκολλα Δικτύου | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS |
| Ταυτόχρονη μετάδοση | μέχρι 6 κανάλια |
| API | Open Network Video Interface (Profile S, Profile G), ISAPI, SDK, ISUP 5.0 |
| Χρήστες | μέχρι 32 |
| Βελτιστοποίηση Εικόνας | BLC, HLC, 3D DNR |
| Αντιβανδαλιστική προστασία | ΟΧΙ |
| Βαθμός Στεγανότητας | IP67 |
| Τροφοδοσία Κάμερας |
12 VDC ± 25% |
| Κατανάλωση Κάμερας | 6 W / 7.5 W (PoE) |
| Σειρά | Easy IP 2.0 Plus |
| Χρώμα | Λευκό |
| Περίβλημα | Αλουμίνιο |
| Ενσωματωμένο μικρόφωνο | ΝΑΙ |
| ColorVu | ΟΧΙ |
| Acusense | OXI |
| Βάρος | 0.6 γρ |
| Διαστάσεις |
(διάμετρος x ύψος) 127×96 mm. |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | –30 °C με +60 °C (-22 °F to 140 °F) |
DS-2CD2383G2-IU 2.8
Δικτυακές (IP) κάμερες EasyIP 2.0 Plus 2ης Γενιάς
H νέα σειρά EasyIP 2.0 Plus 2ης γενεάς παρέχει μια σειρά σημαντικών βελτιώσεων σε σχέση με τις κάμερες 1ης γενεάς.
Βελτιώσεις στη νέα σειρά 2ης γενιάς EasyIP 2.0 σε σχέση με την 1η γενιά 2.0:
- Καλύτερο αισθητήριο και φωτεινότεροι φακοί με υψηλότερη ευαισθησία 0.005 Lux @ F1.6 σε όλες τις αναλύσεις, σε σχέση με τα 0.028 lux @ F2.0 / 0.018 lux @ F1.6 της προηγούμενης σειράς.
- Μεγαλύτερη υπολογιστική ισχύς και υποστήριξη Motion Detection 2.0.
- Βελτιωμένη εμβέλεια IR φωτισμού στις κάμερες bullet και varifocal domes.
- Αύξηση της μέγιστης χωρητικότητας κάρτας Micro SD/ SDHC/SDXC από 128 GB σε 256 GB.
- Βαθμό στεγανότητας IP67 σε όλες τις εξωτερικές κάμερες, συμπεριλαμβανομένων αυτών που έχουν μικρόφωνο.
Λοιπά Τεχνικά Χαρακτηριστικά:
- Διαθέσιμη σε αναλύσεις 2 / 4 / 8MP.
- True WDR 120dB, 3D DNR, HLC, BLC
- Κορυφαία συμπίεση βίντεο Η.265+.
- Ηλεκτρομηχ. φίλτρο υπερύθρων (ICR-True Day/Night).
- VCA analytics: line crossing / intrusion / face detection..
Αρχεία για κατέβασμα
Μοντέλο Κάμερας: DS-2CD2383G2-IU 2.8 HIKVISION
Τεχνικό Φυλλάδιο - Περισσότερα τεχνικά χαρακτηριστικά θα βρείτε εδώ
Παρελκόμενα

HIKVISION DS-1273ZJ-130-TRL
Μεταλλική βάση τοίχου για Dome κάμερες, διαμέτρου περίπου 130mm, (ΦxBxY) 132x229x184 mm, σε λευκό χρώμα. Έχει κι ένα μεταλλικό δίσκο, μέσω του οποίου εξασφαλίζεται συμβατότητα με περισσότερες κάμερες.

HIKVISION DS-1280ZJ-DM8
Μεταλλική βάση – κουτί συνδέσεων για mini Dome κάμερες σειράς DS-2CD23, διαμέτρου περίπου 140mm, (διάμετρος x ύψος)127x35mm.

HIKVISION DS-1281ZJ-M
Μεταλλική βάση – κουτί συνδέσεων medium, με κλίση, για τοποθέτηση καμερών Dome επί οροφής, Φ157x60x166 mm.
DS-2CD2383G2-IU 2.8 HIKVISION
Τιμή Λιανικής και Τιμή προσφοράς Internet θα βρείτε στο συνοπτικό τιμοκατάλογο για κάμερες Hikvision IP εδώ και στην σελίδα με τους τιμοκαταλόγους εδώ
DS-2CD2383G2-IU 2.8 HIKVISION
Κωδικός Προϊόντος Μ7426






