
![]()
Ajax Motion Cam
Ανιχνευτής κίνησης με ενσωματωμένη κάμερα
Αποστολή φωτογραφιών σε 9s
Κωδικός Προϊόντος AJ147 (Λευκό)/ AJ148(Μαύρο)
Ajax MotionCam
Περιγραφή
Με το MotionCam, θα γνωρίζετε την επικρατούσα κατάσταση στο σπίτι, πολύ πιο πριν οι διαρρήκτες καταλάβουν ότι έχουν εντοπιστεί. Μια κινούμενη σειρά φωτογραφιών ακολουθεί τον συναγερμό άμεσης κίνησης για ακριβή εκτίμηση της κατάστασης. Το MotionCam έχει σχεδιαστεί για να ελέγχει την ασφάλειά σας, όχι την προσωπική σας ζωή. Ο ανιχνευτής κίνησης δεν μπορεί να τραβήξει φωτογραφίες κατόπιν αιτήματος. Η κάμερα ενεργοποιείται μόνο ως απόκριση σε συναγερμό κίνησης. Τα δεδομένα κρυπτογραφούνται σε όλες τις διαδικασίες μετάδοσης και αποθήκευσης. Κανείς δεν το αναλύει, ακόμα και το AI. Δεν θα χρειαστεί να ζείτε υπό τη συνεχή επίβλεψη των καμερών ασφαλείας για να μάθετε γιατί χτύπησε ο συναγερμός.
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Ajax MotionCam
| Κατηγορία | Ηλεκτροοπτικός συνδυασμένος ανιχνευτής ασφαλείας ραδιοφωνικών καναλιών με φωτογραφική μηχανή |
| Συμβατότητα | Μόνο Hub 2/ Hub 2 Plus |
| Τοποθέτηση |
Εσωτερικού χώρου |
| Απόσταση ανίχνευσης κίνησης |
εως 12 μέτρα |
| Μετάδοση συναγερμού |
Μέχρι 0,15 s |
| Πρωτόκολλο επικοινωνίας | Jeweller (868.0-868.6 MHz) |
| Εμβέλεια επικοινωνίας | Έως 1.700 μ (σε ανοιχτή περιοχή) |
| Δείκτης Προστασίας |
IP50 |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίες CR123Α 3V |
| Διάρκεια ζωής μπαταρίας |
Μέχρι 4 χρόνια(μέχρι 2,5 χρόνια με τη ρύθμιση "Delay when Entering") |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | −10°C to +40°C |
| Υγρασία λειτουργίας |
μέχρι 75% |
| Διαστάσεις | 135 mm × 70 mm × 60 mm |
| Αισθητήρας |
PIR |
| Γωνίες ανίχνευσης |
Οριζόντια — 88.5° Κάθετα — 80° |
| Χρόνος για ανίχνευση κίνησης |
από 0,3 μέχρι 2m/s |
| Ευαισθησία |
3 επίπεδα προσαρμογής |
| Χρόνος αποστολής εικόνων σε περίπτωση συναγερμού |
9 s ανάλυση μέχρι 640x480 px |
| Υπέυθρος φωτισμός για εικόνες τη νύχτα |
Ναι |
| Συνιστώμενο ύψος εγκατάστασης |
2,4 μέτρα |
| Διάρκεια Ζωής |
10 χρόνια |
| Εγγύηση | 2 Χρόνια |
| Βάρος | 167 g |
| Περιεχόμενα συσκευασίας |
Ajax MotionCam αισθητήρας κίνησης SmartBracket πάνελ τοποθέτησης Προεγκατεστημένες μπαταρίες CR123A Οδηγίες εγκατάστασης Οδηγίες χρήσης |
Αρχεία για κατέβασμα
Ajax MotionCam
Τεχνικό Φυλλάδιο - Περισσότερα τεχνικά χαρακτηριστικά θα βρείτε εδώ
Τιμή Λιανικής και Τιμή προσφοράς Internet θα βρείτε στο συνοπτικό τιμοκατάλογο για ασύρματους συναγερμούς Ajax εδώ
και στην σελίδα με τους τιμοκαταλόγους εδώ
Κωδικός Προϊόντος AJ147 (Λευκό)/ AJ148 (Μαύρο)









