Ajax Motion Protect Curtain
Ασύρματος αισθητήρας κίνησης
Eγγυημένη απόκριση συναγερμού
Εμβέλεια επικοινωνίας ως 1700m
Κωδικός Προϊόντος AJ137 (Λευκό), AJ138(Μαύρο)
Ajax Motion Protect Curtain
Motion Protect Curtain Wireless Indoor Detector AJAX
Το Motion Protect Curtain είναι ένας ανιχνευτής κίνησης στενής δέσμης εσωτερικού χώρου. Προστατεύει τα παράθυρα, τις πόρτες και τα πολύτιμα αντικείμενα. Προσφέρει αξιόπιστη περιμετρική προστασία στο χώρο σας επιτρέποντας σας να κινείστε ελεύθερα και σε περίπτωση εισβολής ενεργοποιεί το συναγερμό και καλεί την εταιρεία ασφαλείας. Μπορεί και να δουλέψει σε εξαιρετικά χαμηλές θερμοκρασίες μέχρι -10°C και είναι φιλικό προς τα κατοικίδια ζώα.
Αξιόπιστη Ραδιοεπικοινωνία
Το MotionProtect Curtain συνδέεται με τον πίνακα μέσω ραδιοεπικοινωνίας σε απόσταση έως και 1.700 μέτρων. Jeweller, το πρωτόκολλο αμφίδρομης επικοινωνίας προστατεύει τις μεταδόσεις δεδομένων με προηγμένη κρυπτογράφηση. Σε περίπτωση παρεμβολής ή εμπλοκής, το σύστημα ασφαλείας Ajax αλλάζει τη συχνότητα και ειδοποιεί εσάς και την εταιρεία απόκρισης συναγερμού.
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Ajax Motion Protect Curtain
| Κατηγορία | Ραδιοσυνδεδεμένος φωτοηλεκτρικός ανιχνευτής ασφαλείας |
| Συμβατότητα | Όλοι οι πίνακες συναγερμού και όλες οι επεκτάσεις σήματος Ajax |
| Μείωση λανθασμένων συναγερμών |
Ναι |
| Απόσταση ανίχνευσης κίνησης |
6 εως 15 μέτρα με δυνατότητα προσαρμογής |
| Μετάδοση συναγερμού |
Μέχρι 0,15 s |
| Πρωτόκολλο επικοινωνίας | Jeweller (868.0-868.6 MHz) |
| Εμβέλεια επικοινωνίας | Έως 1.700 μ (σε ανοιχτή περιοχή) |
| Δείκτης Προστασίας |
IP54 |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίες CR123Α 3V |
| Διάρκεια ζωής μπαταρίας |
Μέχρι 3 χρόνια |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | −10°C to +40°C |
| Υγρασία λειτουργίας |
μέχρι 95% |
| Διαστάσεις | 134 mm × 44 mm × 34 mm |
| Αισθητήρας |
2 PIR |
| Γωνίες ανίχνευσης |
Οριζόντια — 6° Κάθετα — 90° |
| Χρόνος για ανίχνευση κίνησης |
από 0,3 μέχρι 2m/s |
| Ευαισθησία |
3 επίπεδα προσαρμογής |
| Συνιστώμενο ύψος εγκατάστασης |
2,4 μέτρα |
| Διάρκεια Ζωής |
10 χρόνια |
| Εγγύηση | 2 Χρόνια |
| Βάρος | 118 g |
| Περιεχόμενα συσκευασίας |
Ajax MotionProtect Curtain αισθητήρας κίνησης SmartBracket πάνελ τοποθέτησης Προεγκατεστημένες μπαταρίες CR123A Βάση Οδηγίες εγκατάστασης Οδηγίες χρήσης |
Αρχεία για κατέβασμα
Ajax Motion Protect Curtain
Motion Protect Curtain Wireless Indoor Detector AJAX
Τεχνικό Φυλλάδιο - Περισσότερα τεχνικά χαρακτηριστικά θα βρείτε εδώ
Τιμή Λιανικής και Τιμή προσφοράς Internet θα βρείτε στο συνοπτικό τιμοκατάλογο για ασύρματους συναγερμούς Ajax εδώ
και στην σελίδα με τους τιμοκαταλόγους εδώ
Κωδικός Προϊόντος AJ137 (Λευκό), AJ138 (Μαύρο)









