
![]()
Ajax Hub 2
Ασύρματος Πίνακας Συναγερμού
Φωτογραφία Επαλήθευσης
Κωδικός Προϊόντος AJ088 (Λευκό)/ AJ089 (Μαύρο)
Ajax Hub 2
Ajax Hub 2
Το Hub 2 διαχειρίζεται όλες τις συσκευές Ajax του συστήματος και ειδοποιεί τους χρήστες για ανοιχτές πόρτες, σπασμένα παράθυρα, απειλές πυρκαγιάς και πλημμύρας. Εάν διαρρήκτες εισβάλλουν στον χώρο σας, το Hub 2 θα ειδοποιήσει τον σταθμό παρακολούθησης και θα στείλει φωτογραφίες από τους ανιχνευτές MotionCam. Δεν θα χρειαστεί να ζείτε υπό τη συνεχή επίβλεψη των καμερών ασφαλείας για να γνωρίζετε τι συμβαίνει.
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Ajax Hub 2
| Κατηγορία | Πίνακας Συναγερμού |
| Τοποθέτηση | Εσωτερικού χώρου |
| Μέγιστος αριθμός συσκευών | 100 |
| Αριθμός συστημάτων ασφαλείας | Μέχρι 25 κάμερες ή καταγραφικά |
| Μέγιστος αριθμός χρηστών |
50 |
| Μέγιστος αριθμός δωματίων | 50 |
| Δείκτης προστασίας |
IP50 |
| Χρόνος αποστολής εικόνων σε περίπτωση συναγερμού |
9 s ανάλυση μέχρι 640x480 px |
| Συνδεσιμότητα | 2 κάρτες SIM, GSM (900/1800 MHz), Ethernet |
| Σήμα Συναγερμού |
Χρόνος αποστολής: 0,15s Τρόποι ειδοποιήσεων : SMS, Κλήση |
| Πρωτόκολλο επικοινωνίας | Jeweller (866.0-922 MHz) |
| Εμβέλεια επικοινωνίας | Έως 2.000 μ (σε ανοιχτή περιοχή) |
| Τάση λειτουργίας | 110-240 V AC |
| Προστασία δολιοφθοράς (tamper) | Διαθέσιμη |
| Διάρκεια Ζωής |
10 χρόνια |
| Εγγύηση | 2 Χρόνια |
| Βάρος | 362 g |
| Διαστάσεις |
163 mm × 163 mm × 36 mm |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | −10°C to +40°C |
Μέγιστη απόδοση
Ajax Hub 2
- Αποστολή 1-5 φωτογραφιών σε κάτω απο 9 δευτερόλεπτα μέσω του MotionCam.
- Η τεχνολογία ασύρματης μετάδοσης Jeweller, επιτρέπει στο Ajax Hub να επιβλέπει με ασφάλεια όλα τα ασύρματα περιφερειακά σε απόσταση έως 2.000 μέτρα σε ανοιχτό πεδίο ή σε χώρο διαφόρων ορόφων μιας επιχείρησης.
- Ο επεξεργαστής τύπου ARM, προσφέρει επιπλέον ισχύ για εργασίες κρίσιμης σημασίας.
- Χρησιμοποιεί σύνδεση Ethernet με εφεδρική 2G επικοινωνία.
- Μπορεί να συνεργαστεί με έως 100 ασύρματα περιφερειακά, ταυτόχρονα.
- Το σύστημα μπορεί να υποστηρίξει έως 50 χρήστες και να συνδεθεί σε κέντρο λήψης σημάτων για παρακολούθηση μέσω πρωτοκόλλου Contact ID.
Εύκολη λειτουργία
- Τo σύστημα λειτουργεί ακόμη και με πολύ άσχημες ασύρματες συνδέσεις: η λειτουργία βασίζεται σε επικοινωνία με ταχύτητα μόνο 0.5 kbit/s.
- Η τεχνολογία αμφίδρομης επικοινωνίας ενισχύει τον περιοδικό έλεγχο των περιφερειακών και την εύκολη παραμετροποίηση.
- Η αναβάθμιση του Firmware καθώς και του λογισμικού είναι δωρεάν και αυτόματη.
- Το σύστημα μπορεί εύκολα να διαχειριστεί μέσω του τηλεχειριστηρίου, με χρήση της εφαρμογής Ajax στο smartphone ή μέσω web browser απο τον ηλεκτρονικό υπολογιστή.
- Το Ajax Hub 2 αποθηκεύει με ασφάλεια όλα τα περιστατικά λειτουργίας σε αρχείο ιστορικού.
- Η τεχνολογία Geofence υπενθυμίζει να οπλίσετε το σύστημα όταν φύγετε από τον χώρο και να αφοπλίσετε όταν επιστρέψετε.
Προστασία από εισβολείς και προβλήματα λειτουργίας
- Όλα τα πλήκτρα και οι υποδοχές είναι κρυμμένα μέσα στο σώμα του HUB.
- Προστασία από δολιοφθορά.
- Εξωτερική διακοπή ρεύματος προκαλεί άμεση ειδοποίηση.
- Αυτονομία έως 16 ώρες με την εφεδρική μπαταρία.
- Επίβλεψη επικοινωνίας του συστήματος μπορεί να ρυθμιστεί από 12-300 δευτερόλεπτα.
- Τεχνολογίες, προστασίας από Jamming (παρεμβολές), κρυπτογράφησης καναλιού επικοινωνίας και επιβεβαίωσης ταυτότητας σήματος.
- Το Ajax Hub 2 επιλέγει και εναλλάσσει αυτόματα σε λειτουργικό κανάλι επικοινωνίας, σε περίπτωση αποτυχίας.
- Σε περίπτωση απώλειας σήματος GSM εφεδρικής επικοινωνίας, λαμβάνετε άμεση ενημέρωση.
- Το Ajax Hub 2 σας κρατά πάντα ενήμερους χρησιμοποιώντας τον αλγόριθμο επικοινωνίας DeliverAnyway ακόμα και σε περιπτώσεις προβλήματος δικτύου
Απλή εγκατάσταση, επαγγελματικού επιπέδου
- Το σύστημα μπορεί να εγκατασταθεί εύκολα μέσα σε 30 λεπτά με χρήση των διαδραστικών οδηγιών και των SmartBraket βάσεων στήριξης.
- Η ποιότητα της σύνδεσης, η περιοχή ανίχνευσης των αισθητηρίων και τα επίπεδα ηλεκτρομαγνητικού θορύβου, μπορούν να ελεγχθούν απομακρυσμένα.
- Τα περιφερειακά συνδέονται στο Ajax Hub 2 με ένα μόνο click.
Αρχεία για κατέβασμα
Τεχνικό Φυλλάδιο - Περισσότερα τεχνικά χαρακτηριστικά θα βρείτε εδώ
Τιμή Λιανικής και Τιμή προσφοράς Internet θα βρείτε στο συνοπτικό τιμοκατάλογο για ασύρματους συναγερμούς Ajax εδώ
και στην σελίδα με τους τιμοκαταλόγους εδώ
Κωδικός Προϊόντος AJ088 (Λευκό)/ AJ089 (Μαύρο)









Paradox PMD85